Konzultace

 Zavolejte nám na telefonní číslo +420739678659 nebo zanechte vzkaz a své tel.číslo .Zavoláme vám hned jak to bude možné

Jméno E-mail Telefon Vybete zákrok
Text zprávy
Chcete přiložit fotografie? Klikněte sem.
#
Secrets toSuccess in Aesthetic Medicin and Surgery
28.10. 2015
Ve dnech 2-3.října 2015 se MUDr. Vrbický zůčastnil kongresu v Barceloně. Přínosem byla konfrontace názorů na operační postupy v oblasti ...
> více »

Omlazení obličeje očima plastického chiruga
06.04. 2015
Pro plastického chirurga je výzvou obličej omladit a vrátit mu jeho svěžest a krásu. Je však nesmírně obtížně krásu vytvořit tam, kde ...
> více »

International 9th Wrist Symposium, Universitätsklinik für Unfallchirurgie, Innsbruck
15.10. 2014
9. ročník mezinárodního sympozia věnovaného problematice chirurgie ruky a zápěstí.
> více »

Úvod > Plastické operace > Plastické kosmetické operace > Zvětšení prsou (augmentace implantáty)

Zvětšení prsou (augmentace implantáty)

Zvětšovací operace prsou je po liposukci nejžádanější kosmetickou operací. Podobně jako liposukce přináší tato operace v krátkém čase dlouhodobý efekt při formování estetické postavy. Přiměřeně velká a pěkně formovaná prsa dokresluji krásu ženského těla.

Augmentací lze zvětšit a formovat prsa od přírody málo vyvinutá nebo po opakovaných těhotenstvích zmenšená (atrofovaná). Augmentací lze též vyrovnat výraznou a nápadnou asymetrii ve velikosti prsou.

Před zamýšlenou augmentací je nutné vzít na vědomí několik skutečností.

 1. Téměř každá žena má mírnou asymetrii prsou, projevující se ve velikosti a tvaru. Tato mírná asymetrie působí zcela přirozeně. Nelze očekávat, že po augmentační operaci budou obě prsa zcela identická a že výše zmíněná přirozená asymetrie vymizí.

 2. Každá malá prsa nejsou vhodná k augmentaci, zejména ne atrofická a součastně výrazně pokleslá.(Dolní okraj pigmentového dvorce nemá být pod úrovní podprsní rýhy). 

 3. Augmentační operaci je vhodnější podstoupit, až když neuvažujete o dalším těhotenství. Menší implantát uložený pod sval však nemusí vadit. 

 4. Nepřiměřeně velké implantáty mohou být častěji zdrojem pozdějších komplikací zejména estetického rázu. 

 5. I pro zkušeného operatéra je obtížně zcela přesně dodržet předem dohodnutou velikost. Odchylky od předoperačních představ mohou vzniknout.

 6. Máte-li prsa malá a požadujete jen malé zvětšení (1/2 -1 číslo),nebo si přejete upravit jen tvarovou odchylku prsu (tuberosní prsa),nebo následek po předchozí operaci (vpáčení,asymetrie tvaru) je vhodné uvažovat i o úpravě prsu vlastním tukem (viz "Lipografting")

Předoperační příprava, operace, pooperační průběh

O předoperační přípravě, o operaci a anestesii, o implantátech, o možném riziku a o pooperační péči budete informována lékařem při konzultaci a budou Vám zodpovězeny všechny Vaše dotazy.

Zde uvádíme stručný přehled toho, o čem by jste před operací měla vědět a tak si mohla své rozhodnutí promyslet a časově naplánovat.

 1. Nejméně 2-3 týdny před operací neužívejte žádné medikamenty obsahující kyselinu acetylosalycylovou ( acylpyrin, paralen, anopyrin, atd.).

 2. Operace se provádí v celkové anestesii, proto budete potřebovat předoperační interní vyšetření ne starší 14 dnů, které Vám zajistí Váš obvodní lékař. U žen nad 35 let je vhodné před operací provést mammografické vyšetření. 

 3. Vlastní operace trvá kolem1 hod. 

 4. Operační řezy jsou možné v podpažní jamce nebo na hranici pigmentovaného dvorce prsu nebo v záhybu pod prsem. Na našem pracovišti provádíme poslední dva zmíněné pro lepší přehlednost a menší procento komplikací. Délka jednotlivých řezů je asi 4-5 cm. 

 5. Implantáty se ukládají pod prsní žlázu nebo hlouběji, pod velký prsní sval. Každé uložení implantátu má své přednosti a zápory. O nejvhodnějším uložení ve vašem případě se dohodnete s lékařem. 

 6. Na našem pracovišti používáme převážně implantáty firmy McGhan (nyní INSPIRA), které jsou špičkové kvality. Implantáty jsou různé velikosti a tvaru. Zjednodušeně je lze rozdělit na kulaté a anatomické. Každý typ má své použití, i když v mnoha případech jsou oba typy zaměnitelné. 

 7. Při operaci mohou být  do dutiny k vloženému implantátu zavedeny drainy, které se pak první nebo druhý pooperační den odstraňují. 

 8. Hospitalizace po operaci trvá 1-2 dny. 

 9. Po operaci asi týden pociťujete bolesti, zejména při vzpažení. Větší a déle trvající bolesti bývají po implantaci pod prsní sval. 

 10. Stehy se odstraňují za 10-14 dnů. Ranky máte kryté obvazy asi 5-7 dní. Po sejmutí obvazů se můžete sprchovat. 

 11. Nejméně měsíc budete nosit speciální podprsenku, kterou vám můžeme zajistit. 

 12. Měsíc by jste se měla vyvarovat zvýšené pohybové aktivitě. Obvykle po dvou měsících můžete začít s obvyklým sportováním.

Možné komplikace

Jako u každého chirurgického výkonu, může i při augmentaci, dojít ke komplikacím i když operaci provádí zkušený a svědomitý chirurg a operace je provedena bezchybně.

Považujeme za nutné na tyto možné komplikace upozornit, i když jejich výskyt je malý a uvádí se mezi 2-5%.

 1. Pooperační krvácení do dutiny, kde je vložen implantát. Menší krevní výron se obvykle vstřebá a není nutná léčba.U většího krvácení je nutná operační revize.

 2. Infekce. I když se její riziko snižuje podáváním antibiotik během operace, přesto se v méně než l% případů může vyvinout. Implantát se pak musí vyjmout a teprve v odstupu několika měsíců může žena podstoupit další implantaci.

 3. Vytvoření tzv. „kapsuly“. Protože implantát představuje pro tělo cizí těleso, reaguje tělo na jeho přítomnost vytvořením vazivové blány kolem implantátu.Tato blána se vytvoří vždy, ale jen v některých případech výrazně zbytní a začne se svrašťovat. Tím může dojít k deformaci prsu, někdy i bolestem.Obvykle je to důvod k reoperaci, při které se kapsula odstraní nebo rozruší a implantát se znovu vloží do dutiny. Riziko vytvoření kapsuly se výrazně snižuje použitím kvalitních implantátů, které mají texturovaný povrch (např. u implantátů firmy McGhan).

 4. Posunutí nebo rotace implantátu. Výrazněji se to může projevit zejména u anatomických implantátů.

 5. U velmi štíhlých žen může být hmatný, někdy i lehce viditelný okraj implantátu.

 6. Pocit cizího tělesa, pocit chladu v místě implantátu nebo snížená citlivost ve dvorci bývají přechodného rázu a časem vymizí.

 7. Vystouplé, zarudlé (keloidní) jizvy mohou někdy vzniknout u osob, které jsou k tomu náchylné. Je pak nutná zvýšená pooperační péče o jizvy (tlakové masáže, kompresní návleky, silikonové destičky a další ).

 8. Jako u každého chirurgického výkonu v celkové anestesii s následným vynuceným pooperačním klidem na lůžku, může dojít k trombóze a embolii. Proto podáváme při operaci preventivně protitrombotické léky a pacientku ještě v den operace mobilisujeme.

 9. U předoperačně výrazně převislých nebo konických (tzv.“tuberosních“) prsou výsledný, pooperační tvar prsu nemusí být ideální

Kontraindikace

Kontraindikací ke kosmetické zvětšovací operaci prsou jsou zánětlivá onemocnění prsu, rakovina prsu, krevní choroby a těžká cukrovka.

K dosažení dobrého výsledku operace a následné spokojenosti jak pacienta, tak lékaře, je nutná spolupráce mezi oběma. Největší motivací k dosažení co nejlepšího výsledku je pro lékaře pacientova důvěra.

Více se dozvíte v článcích:

Entner, M., Vrbický J.: Zvětšení prsou - augmentace: Dotazy a fakta, dostupné zde: http://www.plasticka-chirurgie.info/novinky/augmentace-dotazy-a-fakta

Entner, M: Moderní prsní implantáty, dostupné zde: http://www.plasticka-chirurgie.info/novinky/moderni-prsni-implantaty

 
> Před/Po fotky - Zvětšení prsou (augmentace implantáty)
#
Error 404 (Not Found)

404

Stránka nenalezena

Je nám líto, ale požadovaná stránka nebyla nalezena.
Překontrolujte prosím, zda jste zadali URL adresu správně, případně kontaktujte webmastera.

Page not found

The requested URL was not found. If you entered the URL manually please check your spelling and try again or contact webmaster.


Odkazy