Konzultace

 Zavolejte nám na telefonní číslo +420739678659 nebo zanechte vzkaz a své tel.číslo .Zavoláme vám hned jak to bude možné

Jméno E-mail Telefon Vybete zákrok
Text zprávy
Chcete přiložit fotografie? Klikněte sem.
#
dočasné pozastavení činnosti
31.01. 2024
pozastavení činnosti
> více »

Secrets toSuccess in Aesthetic Medicin and Surgery
28.10. 2015
Ve dnech 2-3.října 2015 se MUDr. Vrbický zůčastnil kongresu v Barceloně. Přínosem byla konfrontace názorů na operační postupy v oblasti ...
> více »

Omlazení obličeje očima plastického chiruga
06.04. 2015
Pro plastického chirurga je výzvou obličej omladit a vrátit mu jeho svěžest a krásu. Je však nesmírně obtížně krásu vytvořit tam, kde ...
> více »

Úvod > Plastické operace > Plastické kosmetické operace > Operace horních a dolních víček

Operace horních a dolních víček

S přibývajícím věkem dochází k poklesu tváří se zvýrazněním přirozených obličejových rýh a se vznikem vrásnění kolem očí, úst, na bradě a na krku. Dochází také ke změnám vzhledu očních víček, obočí a části tváře kolem očí.

Změny jsou vyvolány snížením přirozené elasticity kůže, povolením mimických svalů a výhřezem tukových váčků pod kůži víček.Vzhled tváře v oblasti kolem očí může být výrazně ovlivněn úbytkem tuku v místě přechodu dolního víčka ve tvář Jedná se o přirozený proces stárnutí, který se projevuje dříve či později podle individuálních dispozic jedince. Prvé projevy bývají patrné mezi 35-40 rokem. Operační zákroky na víčkách lze ve většině případů provádět v lokální anestesii a ambulantně. Při složitějších nebo kombinovaných výkonech je možná i celková anestesie a jednodenní hospitalisace.

Operace

Vlastní operační výkon zahrnuje:

  • odstranění přebytečné kůže víček

  • odstranění části povoleného kruhového očního svalu.U horních víček často sval jen nařasíme a u dolních víček sval vypínáme (lifting) a přišíváme k okraji očnice.

  • odstranění výrazných tukových výhřezů. U dolních víček je také možné jejich přemístění do  prohlubní pod dolním okrajem víček (t.zv."kruhů pod očima"). 

Operaci je možno dle individuálního nálezu rozšířit o zvednutí pokleslého zevního očního koutku (cantopexe) nebo o zvednutí zevní části obočí (vyrovnání vrásek čela a zvednutí obočí). Též je možné operaci rozšířit o zvednutí pokleslého tvářového tuku tzv. mediální lifting (facelift a minilift). V některých případech je vhodné raději od operace dolních víček upustit pro riziko vzniku příliš zapadlých dolních víček ("suchého vzhledu očí").Je zde vhodnější provést transplantaci tuku do t.zv. "kruhů pod očima" (viz "lipografting").Jedná se o oblast přechodu dolního víčka ve tvář kde je patrný úbytek tukové podkožní tkáně-tak zvaná "V-deformita".Také je nutné si uvědomit že operační zákrok není vhodný jen u většího kožního vrásnění dolních víček bez přítomnosti  tukových výhřezů.V tomto případě je vhodná léčba Laserem , nebo peelingem.  O druhu operačního zákroku, který by byl pro vás vhodný, budete lékařem informováni při konzultaci. Budou vám zodpovězeny všechny vaše dotazy a navrženo řešení nejvhodnější právě pro vás.(více o estetice)

Pooperační průběh

  Ve většině případů budete mít operační ranky překryty proužky náplastě ( strippy).Prvé dva dny bude vhodné si krajinu kolem očí chladit přikládáním chladících polštářků. Musíte se vyvarovat větší zátěže očí (televize,počítač,slunce).Stehy se odstraňují 4-7 pooperační den.Operatér vás při tom bude informovat o dalším průběhu a době doléčení. 

Možné komplikace

 Jako u každého chirurgického zákroku, tak i v případě operace očních víček mohou vzniknout komplikace. Výskyt komplikací se výrazně snižuje při dobře prováděné pooperační péčí.  Při lokální anestesii může vzácně vzniknout alergická reakce na lokální anestetikum.
  • Krevní výrony do kůže nebo podkožních tkání. Nevyžadují většinou léčbu a vstřebají se do 5-10 dnů.

  • Déletrvající otok víček po operaci.Výjimečně může být patrný až 1 měsíc.

  • Rozestup části operační rány, zejména při nešetrné manipulaci (např. při mytí, česání).

  • Přetrvávající zarudnutí jizev v oblasti zevních očních koutků. Časem vymizí (možno urychlit tlakovými masážemi).

  • Drobné cysty v okolí jizev lze jednoduše odstranit.

  • Zánětlivé reakce jsou velmi vzácné a většinou mají souvislost s nesnášenlivostí šicího materiálnu. Jejich léčbou se obvykle prodlouží hojení.

  • Při podání lokální anestesie se může vyjímečně vyskytnout alergická reakce na lokální anestetikum. 

Je nutné si uvědomit, že existují drobné stranové rozdíly mezi pravou a levou polovinou obličeje. Vztahuje se to i na oblast víček. Může být proto patrný lehce rozdílný pooperační průběh jizev. Vzhledem k tomu, že jizvy jsou časem zcela nenápadné a většinou bývají překryté kosmetickým líčením není to nápadné a nesnižuje to jinak dobrý estetický výsledek operace.

Více se dozvíte v článku:
Vrbický, Jiří: Jak na pytlíky a kruhy pod očima? Operace dolních víček moderními postupy, dostupného zde: http://www.plasticka-chirurgie.info/novinky/operace-dolnich-vicek

 
> Před/Po fotky - Operace horních a dolních víček
#
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.


Odkazy