Konzultace

 Zavolejte nám na telefonní číslo +420739678659 nebo zanechte vzkaz a své tel.číslo .Zavoláme vám hned jak to bude možné

Jméno E-mail Telefon Vybete zákrok
Text zprávy
Chcete přiložit fotografie? Klikněte sem.
#
dočasné pozastavení činnosti
31.01. 2024
pozastavení činnosti
> více »

Secrets toSuccess in Aesthetic Medicin and Surgery
28.10. 2015
Ve dnech 2-3.října 2015 se MUDr. Vrbický zůčastnil kongresu v Barceloně. Přínosem byla konfrontace názorů na operační postupy v oblasti ...
> více »

Omlazení obličeje očima plastického chiruga
06.04. 2015
Pro plastického chirurga je výzvou obličej omladit a vrátit mu jeho svěžest a krásu. Je však nesmírně obtížně krásu vytvořit tam, kde ...
> více »

Liposukce tumescentní

Liposukce je metoda odstraňování podkožního tuku, který je ve větší vrstvě nahromaděn na některých místech těla a může tak způsobovat nežádoucí proporce postavy. Liposukce nepředstavuje léčbu celkové obesity, ale je vhodná pro ty, kteří dbají o svoji postavu, ale žádné dietní a pohybové aktivityjim jim nepomáhají zbavit se ohraničených tukových nadbytků např. v oblasti břicha, stehen, kolen, apod.

Liposukce v žádném případě nepředstavuje léčbu celkové obesity. Doporučujeme liposukci zejména lidem, kteří jinak dbají o svoji postavu, ale kterým již žádné dietní či pohybové aktivity nepomáhají zbavit se ohraničených tukových nadbytků. Nejčastější lokality, kde se ve zvýšené míře ukládá podkožní tuk, bývají u žen zejména zevní a vnitřní valy stehen, boky, břicho, bederní krajiny, vnitřní plochy kolen, oblast kotníků, zadní strana paží, podbradek a jiné. U mužů to nejčastěji bývají boky, oblast břicha, podbradek a prsní krajiny. Liposukcí je možno odsát tuk i na jiných místech těla, ale existují i takové lokality, kde liposukce není příliš vhodná (např. přední plocha stehen). Nelze vždy splnit všechna přání a představy klienta.
Známe několik způsobů provedení liposukce. Na plastické chirurgii Dr. Vrbického se provádí tzv. tumescentní liposukce již od r. 1998 jako na jednom z prvních pracovišť v České republice. Tato metoda tumescentní liposukce byla vyvinuta v  USA. Původní nedůvěra  ostatních plastických chirurgů k této metodě v létech, kdy jsme ji v Čechách zaváděli, byla na základě dobrých výsledků rozptýlena a dnes ji provádí většina plastických chirurgů i u nás. To samo vypovídá o výhodnosti této metody.


Naše dlouholeté zkušenosti získané na několika tisících provedených liposukcí nás opravňují upozornit na následující výhody tumescentní liposukce:

  • Výkon se provádí pouze v místním znecitlivění.
  • Vlastní odsávání tuku je zcela nebolestivé (jen při napouštění může být zprvu chvíli pociťován mírný tlak). 
  • Rovněž pooperační bolesti jsou minimální. 
  • Pravděpodobnost vzniku pooperačních nerovností nad odsátým místem se redukuje na minimum. 
  • Návrat do práce bývá obvykle možný za 2- 3 dny po výkonu. 
  • Doba, kdy je bezpodmínečně nutné nosit elastické návleky se zkracuje na pouhých 10 až 14 dnů. 
  • Při operaci prakticky nedochází ke krevním ztrátám. 
  • Většinu výkonů je možné provést i ambulantně.


Operace
Oblast odkud zamýšlíme odsát podkožní tuk, je nejprve napuštěna roztokem, který obsahuje fysiologický roztok, lokální anestetikum, preparát zmenšující krvácení a roztok potlačující palčivý pocit při podávání této směsi. Během napouštění je zprvu pociťován tlak v napouštěné oblasti, který po chvilce vymizí a infiltrovaná oblast se stane necitlivou. Poté, co se tímto roztokem infiltruje a znecitliví celá oblast, přistupuje se k vlastnímu odsávání. To se provádí malými otvůrky (2- 4mm) kterými se zavádějí do podkoží tenké sací kanyly. Těmito tenkými kanylami se pak odsává tuková tkáň. Právě použití tenkých kanyl a infiltrace podkožní tkáně výše zmíněným roztokem snižuje riziko pooperačních nerovností na minimum. Vlastní odsávání je zcela nebolestivé. Ihned po operaci se navlékají elastické kompresní návleky a pod ně se na otvůrky v kůži přikládají pleny, které prvých 12 hodin zachycují vytékající tekutinu . Celá procedura trvá necelé 2 hodiny. Během této doby může operovaný poslouchat rádio, bavit se s operatérem nebo telefonovat. Po zákroku se nepodávají žádná analgetika, protože účinek lokálního anestetika, přetrvává v odsáté oblasti až 18 hodin. Zákroky provádíme převážně ambulantně.


Pooperační období
V pooperačním období je nutné nosit elastický návlek asi 14 dnů. Výjimečně je u některých klientů vhodné nosit návleky i déle.V odsátých plochách může být pociťována bolestivost na dotyk 1-2 týdny, ale většinou to nebrání běžnému dennímu pracovnímu zatížení. Návrat ke sportování závisí na individuální citlivosti klienta a na druhu zatížení. Obvykle to bývá možné za 1 měsíc. Definitivní výsledek liposukce bývá patrný u někoho již za 14 dnů a u jiného až za 2 měsíce.

Možné komplikace
Tumescentní liposukce jako každý chirurgický zákrok může být provázena komplikacemi:
krevní podlitiny v odsátých plochách a okolí (většinou se samy vstřebají do 14 dnů)
sekrece z otvorů může vyjímečně trvat i několik dnů (sama se zastaví bez léčby)
velmi vzácně se v odsáté ploše nahromadí tkáňová tekutina (serom) (několikrát se vypunktuje a zbytek se postupně vstřebá)
vzácně mohou v odsátých plochách ,nebo při jejich okrajích vzniknou nerovnosti.Jsou-li nápadnější je možné je později dalším zákrokem opravit
vzácně se může vyskytnout alergická reakce na podané lokální anestetikum
infekce v odsáté ploše bývá naprostou vzácností
pocit snížené kožní citlivosti v odsáté oblasti může někdy přetrvávat i několik měsíců

Kontraindikace
Kontraindikace k provedení tumescentní liposukce je onemocnění jater a poruchy srdečního rytmu. Lepší výsledky jsou u mladších osob do 45 let, ale u zdravých jedinců je možné liposukci podstoupit i v mnohem vyšším věku.

Více se dozvíte v článku:
Vrbický Jiří: Liposukce současně s lipofillingem nebo lipograftingem, dostupný zde: http://www.plasticka-chirurgie.info/novinky/liposukce-lipofillingem-lipograftingem

 
> Před/Po fotky - Liposukce tumescentní
#
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.


Odkazy