Konzultace

 Zavolejte nám na telefonní číslo +420739678659 nebo zanechte vzkaz a své tel.číslo .Zavoláme vám hned jak to bude možné

Jméno E-mail Telefon Vybete zákrok
Text zprávy
Chcete přiložit fotografie? Klikněte sem.
#
dočasné pozastavení činnosti
31.01. 2024
pozastavení činnosti
> více »

Secrets toSuccess in Aesthetic Medicin and Surgery
28.10. 2015
Ve dnech 2-3.října 2015 se MUDr. Vrbický zůčastnil kongresu v Barceloně. Přínosem byla konfrontace názorů na operační postupy v oblasti ...
> více »

Omlazení obličeje očima plastického chiruga
06.04. 2015
Pro plastického chirurga je výzvou obličej omladit a vrátit mu jeho svěžest a krásu. Je však nesmírně obtížně krásu vytvořit tam, kde ...
> více »

Úvod > Plastické operace > Plastické kosmetické operace > Facelift (SMAS) a Minilif (MACS LIFT)

Facelift a Minilift

S přibývajícím věkem u někoho dříve,u někoho později dochází k typickým změnám ve tváři.Dochází k výraznějšímu vrásnení kůže , k prohlubování přirozených mimických rýh a celá tvář jakoby gravitací klesala .Je to způsobeno ztrátou elasticity kůže, povolením závěsného aparátu kůže a ubýváním podkožního tuku v některých partiích obličeje.

Drobné kožní vrásnění (zejména kolem úst a očí) lze odstranit jednak peelingem (poleptání povrchní vrstvy kůže) nebo laserem. Celkový pokles tváře je možné upravit jen chirurgickým výkonem-faceliftingem. Způsob provedení faceliftingu a rozsah operačního zákroku je nutné přizpůsobit charakteru tváře a převažujícím projevům stárnutí. Záleží na zkušenosti operatéra jakou nejvhodnější operační techniku ve vašem případě zvolí. Rozsah výkonu lze též dle možností přizpůsobit vašim představám a požadavkům.V současné hektické době mnoho lidí dává přednost výkonům, které přinášejí rychlý efekt s minimem operačního rizika a s rychlým návratem do pracovního procesu.Tyto podmínky splňují nejlépe tzv. „miniliftingy“. Proto tzv. „MACS lift“ (Minimal Access Cranial Suspension lift) je v současné době nejčastěji prováděný výkon na našem pracovišti. Vše bude s Vámi probráno při prvé konzultaci a budou vám zodpovězeny vaše dotazy.
 
Operace
Rozsáhlý facelifting se provádí převážně v celkové anestesii. MACS lift je možné zcela bezbolestně provést jen v lokální anestesii.
Kožní operační řez je u různých způsobů operace většinou podobný. Probíhá z vlasaté části spánkové krajiny před boltcem, kolem ušního lalůčku za boltec a odtud opět dozadu do vlasaté části. Jen u miniliftingů jako je „MACS lift“ (short-Scar Rhytidectomy) je operační řez jen před boltcem a ve vlasaté části spánkové krajiny.
Faceliftingem se zmírňují příznaky stárnutí zejména v dolní polovině obličeje a na krku.
V některých případech současně s faceliftem provedeme úpravu podbradku a to liposukcí, nebo operačně (viz operace podbradku).


Principy operace lze shrnout do těchto bodů:

  1. Vypnutí povolených a pokleslých podkožních tkání jako je plochý podkožní krční sval a jeho povázka - tzv.SMAS. U miniliftů (MACS lift) toho docílíme „nařasením“ podkožní povázky (SMAS) několika účelně zavedenými stehy.
  2. Nenásilné vypnutí kožního krytu s odstraněním přebytku kůže.

Operace trvá dle rozsahu 2 - 3 hodiny.
Při operaci jsou zavedeny drainy, které se následující den odstraňují.
 
Pooperační období
Hospitalizace po operaci trvá do druhého dne po operaci. V některých případech lze provést operaci i ambulantně. Stehy se odstraňují do 10 dnů.
Rány jsou kryty obvazy 4-6 dnů. Po jejich sejmutí se mohou umýt vlasy.
Po operaci bývá otok tváří. Největší je obvykle kolem 2- 3 pooperačního dne a může trvat 1-2 týdny.U miniliftingů trvají otoky výrazně kratší dobu (3-5 dnů). Proti otokům pomáhají obklady a některé medikamenty.
 
Možné komplikace
Facelift je dosti rozsáhlý a delikátní operační zákrok, který se provádí v blízkosti důležitých obličejových nervů, cév a slinných žláz. Jako každý chirurgický zákrok není ani facelifting ušetřen možných komplikací, i když výkon provádí zkušený chirurg.
Možné komplikace jsou:

  1. Větší krvácení v operované oblasti, které může vzniknout bezprostředně po operaci, či zcela výjimečně i během několika následujících pooperačních dnů. Většinou vystačíme jen s punkcí vzniklého krevního výronu a zastavením krvácení, zcela vyjímečně je nutná operační revize.
  2. U rozsáhlejších výkonů, zvláště u náchylných jedinců může pooperační otok přetrvávat delší dobu ( i přes 1 měsíc). Postupně však sám vymizí. 
  3. Porušení nebo útlak některé větve lícního nervu může způsobit ochrnutí některého mimického svalu. Projeví se to asymetrií obličeje zejména při mimických pohybech. Tato porucha je převážně jen přechodná, ale návrat k normě může trvat i několik měsíců. U MACS liftu (miniliftingu) toto nebezpečí nehrozí,snad vzácně jen u velmi hubených jedinců. 
  4. Infekční komplikace nebo odumření malého okrsku kůže bývají velmi vzácné a to spíše u kuřáků. Léčba této komplikace prodlouží obvyklou dobu hojení. 
  5. Pocit napětí a snížení povrchní citlivosti ve tvářích v oblasti před ušním boltcem je normální a časem vymizí 
  6. Nápadnější jizvy se mohou vzácně vyskytnout za ušním boltcem, kam dosahuje řez jen u klasického faceliftu. 

Závěrem je nutno říci, že facelifting není operace, která by měla změnit charakteristické rysy obličeje (jako např. u korektivní operace nosu). Měla by obličej omladit - někdy o několik let a někdy jej jen zbavit unaveného vzhledu.

Více se dozvíte v článcích:


Vrbický Jiří: Minilift není zas tak úplně mini. Něco z historie faceliftingu, který naleznete zde:  http://www.plasticka-chirurgie.info/novinky/minilift-neni-zas-tak-uplne-mini

Vrbický Jiří:  Face-lift - Moderní trendy, dostupný zde: http://www.plasticka-chirurgie.info/novinky/face-lift-moderni-trendy

 
> Před/Po fotky - Facelift (SMAS) a Minilif (MACS LIFT)
#
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.


Odkazy